Dolnozemská cesta 1/b, 85235 Bratislava, Slovenská republika

Youth against corruption 2017

[:sk]

Regionálna kancelária Euroatlantického centra v Bratislave 20.4.2017 odštartovala prvú časť svojho projektu Youth Against Corruption, ktorý realizuje vďaka finančnej podpore U.S. Embassy Bratislava USA and Slovakia . Prvá časť projektu pozostáva z troch workshopov po stredných školách v Košiciach, Banskej Bystrici a v Bratislave.

1. Workshop  – Banská Bystrica

IMG_0928V štvrtok, 20.4.2017 sme navštívili prvú strednú školu, a to Katolícke gymnázium Štefana Moysesa v Banskej Bystrici, kde študentom problematiku korupcie priblížil Tomáš Mikuláš, vyšetrovateľ Národnej protikorupčnej jednotky na Národnej kriminálnej Agentúre. Študenti do diskusie prispeli aj svojimi názormi a otázkami, pričom najaktívnejší študenti boli pozvaní zúčastniť sa záverečnej konferencie tohto projektu. 

2. Workshop – Košice

DSC_0148Dňa 28.4.2017 sme zavítali v sériií workshopov na strednú školu v Košiciach a to konkrétne na Gymnázium Park mládeže 5. Študentom tretieho ročníka problematiku korupcie opäť priblížil Tomáš Mikuláš. Študentov prednáška veľmi zaujala a kládli mnohé zaujímavé otázky, hlavne týkajúce sa ochrany oznamovateľov. Štyria najaktívnejší študenti boli vybraní zúčastniť sa záverečnej konferencie tohto projektu. 

3. Workshop – Bratislava

IMG_0998Regionálna kancelária Euroatlantického centra v Bratislave 3.5.2017 zavŕšila prvú časť svojho projektu  na Škole pre mimoriadne nadané deti a gymnázium, Skalická cesta 1 v Bratislave. Študentom problematiku korupcie priblížil Tomáš Mikuláš, vyšetrovateľ Národnej protikorupčnej jednotky na Národnej kriminálnej Agentúre, ktorému patrí za jeho prednášky na všetkých troch workshopoch naše srdečné ďakujem. Študenti boli mimoriadne aktívni a kládli mnohé zaujímavé otázky. Rovnako ako aj na predošlých školách, štyria najaktívnejší študenti boli vybraní zúčastniť sa záverečnej konferencie tohto projektu, ktorá sa bude konať v júni v Bratislave. 

Fotky z jednotlivých stredných škôl nájdete tu.

[:]