Dolnozemská cesta 1/b, 85235 Bratislava, Slovenská republika

Euroatlantické centrum chystá ďalšie kolo Open Embassy

V nádväznosti na úspech z minulého semestra chystá bratislavská pobočka EAC ďalšie kolo projektu Open Embassy, vrámci ktorého môžu študenti tretieho, štvrtého a piateho ročníka Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity navštíviť niekoľko ambasád. V tomto kole sa zameriame na transatlantickú obchodnú spoluprácu vrámci zmlúv TTIP a CETA a navštívime ambasádu Spojených štátov, Kanceláriu Kanadského veľvyslanectva na Slovensku, a Americkú obchodnú komoru na Slovensku. Okrem možnosti dozvedieť sa niečo viac a diskutovať o zmluvách TTIP a CETA v širšom kontexte budú pre účastníkov pripravené praktické prednášky na témy, ktoré nepochybne zaujmú každého, kto sa orientuje diplomatickým smerom – ľudia s množstvom skúseností z praxe vám povedia niečo o diplomatickej komunikácii, negociácii, či nadväzovaní partnerstiev a networkingu.

Pre koho je projekt určený?

Tretiaci, štvrtáci, a piataci FMV EUBA.

Čo urobiť pre účasť v Open Embassy?

Napísať esej na tému Výhody a nevýhody transatlantických obchodných dohôd očami študenta a poslať ju do 15. novembra (sobota) do 24:00 na eacba@eac.sk. Esej má byť  v rozsahu 2 normostrany (3600 znakov) v anglickom jazyku. Príležitosť zúčastniť sa Open Embassy dostanú autori 14 najlepších esejí. Všetky zaujímavé eseje budú uverejnené v zborníku vydanom pri príležitosti ukončenia projektu.

Autor eseje, ktorá bude spomedzi ostatných vynikať najviac,  bude mať možnosť osobne sa stretnúť s riaditeľom Americkej obchodnej komory na Slovensku.

Návštevy jednotlivých inštitúcií budú prebiehať v 2-týždňových cykloch, každá návšteva potrvá cca 2-3 hodiny. Pracovným jazykom Open Embassy je angličtina.

V prípade ďalších otázok nám napíšte!

Chcete posunúť svoj profesný rozvoj na ďalší level? Tak neváhajte a poďte do toho!

Súvisiace články: